1. liga wita! :)

Na kolejkę przed końcem zmagań sezonu 20. w drugiej lidze gr. B Colo Colo stanęło przed pierwszą szansą wywalczenia sobie awansu do wyższej klasy rozgrywek. Wystarczyło pokonać (łatwo powiedzieć) Dębowe Mocne Tczew lub liczyć na stratę punktów wicelidera z Nottingham w meczu z klubem sportowym dyskobolią.

Mecz z DMT nie układał się dla mowgliego i spółki zbyt dobrze. Rywal z Tczewa - mający jeszcze matematyczne szanse awansu - postawił zgodnie z przewidywaniami bardzo trudne warunki i przed przerwą po golu obrońcy Felipe - wyszedł na prowadzenie. Kiedy w okolicy 75. minuty przyjezdnym udało się podwyższyć prowadzenie na 0:2 (gol konq3), wydawało się, że możliwość promocji odjedzie graczom z Chile przynajmniej do następnej kolejki. Gopodarze z pasją rzucili się jednak do odrabiania strat. W 85. minucie piękną bramkę kontaktową strzelił kniaziu, a w doliczonym czasie gry w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Dębowych - mowgli zdołał wyrównać. Wynik końcowy: Colo Colo 2:2 Dębowe Mocne Tczew.

Z pomocną dłonią ekipie CC przyszła dyskobolia. Po bardzo wyrównanym i stojącym na niezłym poziomie meczu, zdołała pokonać na wyjeździe Forest 0:1. Ten rezultat pogrzebał szanse awansu drużyny MATIEGO2000, a dał mnóstwo radości fanom z Chile, którzy nasłuchiwali radiowych wieści z deszczowego Nottingham odnośnie przebiegu spotkania i wyniku.

W Santiago wystrzeliły korki od szampanów. Bez względu na wynik meczu w ostatniej kolejce z KORONĄ CK - Colo Colo notuje niesamowity awans! Party Time ;p