Mocny start Colo Colo

Sezon ligowy już w pełni (jesteśmy przed 3. kolejką) a strona Colo Colo nieaktualizowana, bo trener-administrator zapadł chyba w sen przedzimowy. A jest o czym pisać, bo nasz team zanotował dobry start w rozgrywkach 2. ligi.

Najpierw po horrorze w 1. kolejce Colo Colo wywiozło 3 punkty z Wrocławia pokonując tamtejszy Śląsk. Kto jednak zna się na liczeniu meczów KLT wie, że zwycięstwo to było czymś irracjonalnym i szczególnie po pierwszej połowie prowadzenie naszej drużyny 0:1 można uznać za megafartowne. Zwycięzców się jednak nie sądzi, a szczęście sprzyja lepszym i na tych dwóch powiedzonkach zakończmy analizę tego co wydarzyło się w stolicy Dolnego Śląska.

2. kolejka to mecz z legendarną drużyną Granitem TUBORG. Bojaźliwa taktyka w 1. fazie spowodowała, że zamiast prowadzić, na tablicy wyników widniało 0:0. W miarę rozwoju spotkania Colo Colo wykorzystało naprawdę solidnie prezentujący się napad oraz dobrą formę playmakera kniazia i przejęło kontrolę nad spotkaniem. Wynik końcowy 12:8 dla graczy z Santiago.

Przed nami 3. kolejka, w której zmierzymy się ze SPECJAL-ną Armią II. Jest to bardzo młody zespół (istnieją od niewiele ponad 1,5 roku), a już drugi sezon występują na boiskach drugiej ligi. W poprzednich rozgrywkach utrzymali się z dużym trudem. Tym razem o osiągnięcie tego celu może być jeszcze trudniej, bo po dwóch inauguracyjnych spotkaniach są na przeciwnym biegunie tabeli niż Colo Colo. Jest to typowa drużyna tworząca kolektyw, ale nie posiadająca w swoich szeregach gwiazd czy graczy znanych szerszej społeczności KLT. Przed rozpoczęciem sezonu doszło u nich do zmiany trenera - krislipa96 zastąpił Loju10. SPECJAL-ną Armię II porównałbym do piłkarskiego Ruchu Chorzów czy Piasta Gliwice - zespołów, które raczej typowane są do walki o utrzymanie, ale miewają sezony, w których zagrażają najlepszym i są w stanie awansować do pucharów. SPECJAL-na II była w takim gazie 2 sezony temu, kiedy skończyła sezon trzecioligowy wyprzedzając w tabeli takie teamy jak: Nottingham Forest, Warsaw Wilanów, Legia Fans Forum czy Płońsk Athletic i notując sensacyjny awans do 2. ligi.

Colo Colo mierzyło się z najbliższym rywalem już w poprzednim sezonie, rozgrywając dwukrotnie mecze w grupie Ligi Mistrzów KLT. Wygraliśmy obydwa te spotkania i z nadziejami na podobny wynik wyjdziemy w sobotę na murawę Estadio Monumental David Arellano.